Choć cera normalna bardzo rzadko występuje wśród dorosłych ludzi, warto poznać podstawowe zasady jej pielęgnacji. Dlaczego? Bo choć ten rodzaj cery nie jest zbyt kłopotliwy, odpowiednia pielęgnacja odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. O czym należy pamiętać? Jak pielęgnować cerę normalną, by możliwie jak najdłużej zachwycała ona dobrą formą i pięknym wyglądem?

Cera normalna wymaga przede wszystkim dokładnego oczyszczania. Każdego dnia należy uwolnić ją z resztek makijażu, potu oraz kurzu. Pomogą w tym delikatne kosmetyki do demakijażu, przy czym najlepsze będą te produkty, które są wolne od alkoholu. Dlaczego? Bo kosmetyki z alkoholem działają na ludzką skórę zbyt agresywnie, przez co niszczą naturalny system ochronny skóry. Czym zatem oczyszczać skórę? Łagodnymi kremami, mleczkami oraz olejkami.

W pielęgnacji cery normalnej pomocne mogą się też okazać maseczki kosmetyczne, które każda z nas może bez problemów przygotować w domowym zaciszu. Rewelacyjnym kosmetykiem może się okazać maseczka z twarogu i mleka, dobrze sprawdzi się też maseczka z żółtka, oliwy oraz soku z cytryny. Prosta i skuteczna maseczka może też powstać z ogórka, którego niezwykłe właściwości są doskonale znane wszystkim miłośniczkom naturalnej kosmetyki.