Sucha skóra to problem dotyczący wielu kobiet. Taka skóra wygląda nieestetycznie i nawet wykonanie idealnego makijażu może nie przynieść zadowalającego efektu. O skórę suchą należy odpowiednio zadbać, tak by wyglądała lepiej i była zdrowsza. A jak to zrobić?

Bardzo ważnym aspektem pielęgnacji suchej skóry jest jej oczyszczanie. Istotne jest to, jakie preparaty zastosujemy. Kosmetyki do oczyszczania suchej skóry muszą mieć odpowiedni skład – nie mogą zwierać alkoholu ani mydła, które dodatkowo wysuszałoby skórę. Takie preparaty nie mogą też działać na skórę ściągająco. Co zatem wybrać? Idealnie w wypadku skóry suchej sprawdzają się łagodne mleczka do oczyszczania skóry, płyny micelarne oraz delikatne toniki. Co jakiś czas warto również wykonać peeling enzymatyczny oraz zastosować łagodzące maseczki.

Kolejny krok związany z właściwą pielęgnacją suchej skóry to nawilżanie. Preparaty, które wybierzemy dla skóry powinny działać na dwa sposoby. Jakie? Po pierwsze, muszą dawać skórze należyty poziom nawilżenia. Po drugie, muszą chronić skórę przed utratą wilgoci. Dlatego najlepiej wybierać kremy czy maseczki, które zawierają kwas hialuronowy, mocznik czy kwasy tłuszczowe z olejów roślinnych.

A co powiedzieć o makijażu suchej skóry? Koniecznie trzeba postawić na korektory, podkłady i kremy, które będą skórę nawilżać. Jeżeli chcemy przykryć niedoskonałości skóry pudrem, to tylko i wyłącznie pudrem transparentnym, który jest bardzo łagodny i delikatnie działa na skórę.