Na rynku kosmetycznym istnieje wiele rodzajów cieni do powiek. Przeczytaj, a dowiesz się więcej o wadach i zaletach matowych i brokatowych cieni do powiek.

Cienie do powiek matowe – zalety

Mają intensywne kolory, które łatwo się rozprowadza na powiekach za pomocą pędzla do makijażu o odpowiednim kształcie. Występują pojedynczo lub w paletkach, gdzie barw jest więcej. Dziesięć lub więcej to sporo do wyboru. Dzięki temu będziesz wiedzieć, które ci pasują i potem kupisz ulubione kolory cieni pojedynczo.

Cienie do powiek matowe – wady

Nie zawsze ładnie wyglądają. Czasami trzeba nałożyć więcej, żeby było widać kolor na powiece. Można nakładać mokrym pędzlem, wtedy kolor będzie lepiej widoczny. Nie każdy będzie zadowolony z matowego makijażu.

Cienie do powiek brokatowe – zalety

Ładnie się prezentują, zawierają mnóstwo drobinek, które mienią się w słońcu oraz świetle. Dostępne pojedynczo lub w paletkach. Odcienie można mieszać ze sobą i stworzyć ciekawe makijaże wieczorowe i na co dzień.

Cienie do powiek brokatowe – wady

Mogą podkreślać drobne zmarszczki wokół oczu. Nie każdy je lubi ze względu na drobinki. Można je stosować na zmianę z matowymi.
Jak widać, cienie brokatowe i matowe mają wady i zalety. Jedne i drugie tworzą jednak ładne makijaże, które warto wypróbować na swojej twarzy.

 
 

Copyright © 2021 makijazwroclaw.pl. All Rights Reserved